بهره مندی دانش آموزان کیش از سنجش سلامت و فلوراید تراپی

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر رضانیا رئیس مرکز توسعه و سلامت کیش گفت: این طرح با هدف سنجش سلامت دانش آموزان پایه چهارم و ارتقاء سطح سلامت آنها با همکاری اداره آموزش و پرورش کیش انجام شد.

رضانیا بیان کرد: در این طرح دانش آموزان پایه ی چهارم، پایش رشد شامل قد، وزن، سنجش توده بدنی، کنترل واکسیناسیون و معاینات پزشکی شدند. دانش آموزان پس از بررسی های انجام شده و تشکیل پرونده، در صورت نیاز به معاینات پزشکی به مراکز سلامت ارجاع داده شدند.

همچنین دکتر رضانیا در خصوص طرح فلوراید تراپی دانش آموزان اظهار داشت:۴۵۹۰دانش آموز از خدمات رایگان فلوراید تراپی بهره مند شدند. استفاده از وارنیش فلوراید روش راحت و قابل قبولی است که نیاز به تجهیزات دندانپزشکی ندارد.

وی افزود: اعزام دندانپزشک و کارشناس به مدارس و آموزش اصول اولیه بهداشت دهان و دندان در راستای جلوگیری از بیماریهای دهان و دندان است.

وی با بیان اینکه غفلت در رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری دندانها، منجر به پوسیدگی دندان می شود، تصریح کرد: با انجام اقدامات آموزشی و اطلاع رسانی مناسب، زمینه خود مراقبتی در خصوص دهان و دندان را در جامعه نهادینه می کنیم.

لازم به ذکر است طرح وارنیش فلوراید در مدارس از جمله بسته های خدمتی طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت است که در جزیره کیش همزمان با سایر نقاط کشور به اجرا در می آید.

برای ارسال نظر میبایستی عضو سایت شوید، لطفا لاگین کنید و یا عضو شوید.
pardis ii H